Nederlandse arbeidsmarkt ontoereikend volgens meer dan de helft HR-professionals

Nederlandse arbeidsmarkt ontoereikend volgens meer dan de helft HR-professionals

Redactie Baaz

De krapte op de Nederlandse arbeidsmarkt zorgt voor toenemende zorgen onder werkgevers. 51 procent van de organisaties verwacht onvoldoende geschikt personeel te kunnen vinden binnen Nederland. Dit blijkt uit onderzoek van alles-in-één Payroll- en HR-platform Deel onder meer dan 500 HR-professionals. De oplossing lijkt over de grens te liggen, maar daar stuiten veel bedrijven op onduidelijkheid en belemmeringen. Zo geeft zestig procent aan onvoldoende zicht te hebben op de wet- en regelgeving rondom het werven van buitenlandse medewerkers.

Werving over de grens te complex

Naast het gebrek aan kennis over wetgeving zijn er meer obstakels die werkgevers tegenhouden om over de grens te kijken voor geschikte kandidaten. Zo laat een derde (36%) zich weerhouden door de complexiteit van het wervingsproces, geeft dertig procent aan niet te kunnen voldoen aan de salariseisen van buitenlands personeel en vreest de helft (50%) dat de strijd om internationaal talent zal leiden tot loonongelijkheid op de werkvloer. Daarnaast zijn er ook culturele factoren die als belemmerend worden ervaren. Voorbeelden hiervan zijn taalverschillen (50%), culturele verschillen (28%), verschillende wet- en regelgeving (24%) en strenge immigratieregels en werkvergunningen (22%).

Toekomstbestendig

Toch zien steeds meer organisaties de noodzaak én de kansen van een internationale arbeidsmarkt. Meer dan de helft (56%) van de HR-professionals wil de focus verleggen van lokale beschikbaarheid naar het vinden van de best gekwalificeerde kandidaat, ongeacht diens locatie. Voor een derde (33%) is het vermogen om wereldwijd talent aan te trekken zelfs bepalend voor de toekomstige groei van de organisatie.

Semara van Rooijen, Senior Account Executive Mid Market Benelux bij Deel: “Het is duidelijk dat talent vandaag de dag niet stopt bij landsgrenzen. Organisaties die zich openstellen voor internationaal werven, vergroten niet alleen hun kans op succes, maar bouwen ook aan een meer diverse en toekomstbestendige organisatie. De zorgen rondom ingewikkelde wet- en regelgeving in dit proces hoeven daarbij geen belemmering te zijn.”

Redactie Baaz
Door: Redactie Baaz
Redactie

Redactie Baaz

Redactie