Het Aarde Huis opent in duurzame wijk Bussum
In de nieuwe, duurzame wijk Buurtschap Crailo verrijst binnenkort een bijzondere plek: Het Aarde Huis. Initiatiefneemster Marcella Kramer opent deze zomer de deuren van de plek waar dagelijks begeleide lessen, bedrijfssessies, workshops en ontmoetingen zal aanbieden die bijdragen aan persoonlijke groei. De laatste fase van de bouw is in volle gang, en om Het Aarde Huis af te ronden én te kunnen openen voor het publiek, loopt er een crowdfundingcampagne op het platform CrowdAboutNow met een doelbedrag van €100.000. Inmiddels is de eerste €50.000 al opgehaald.
Bouwen aan een bewuste community
Het Aarde Huis komt in Buurtschap Crailo, een nieuwe duurzame wijk op de grens van Bussum, Laren en Hilversum. Het ligt direct aan de Bussummerheide en naast circulaire ontmoetingsplek De Groene Afslag. Deze unieke locatie is bewust gekozen: goed bereikbaar, maar midden in het groen. Het Aarde Huis komt in de voormalige legerkazerne en is dé plek voor initiatiefneemster Kramer om dit project te starten.
Momenteel wordt het centrum afgebouwd met duurzame materialen, zoals leemstuc, een warmtepomp en vloerkoeling. De crowdfunding via platform CrowdAboutNow maakt het mogelijk om de ruimtes af te werken en toegankelijk te maken voor iedereen — ook mensen met een kleiner budget.
Het aanbod van Het Aarde Huis
“Het Aarde Huis komt voort uit mijn verlangen om een plek te creëren waar je echt mag landen,” vertelt oprichter Kramer. “Een plek waar je niets hoeft te bewijzen, en waar vertraging, ontspanning en verbinding met jezelf en anderen vooropstaan.”
Het Aarde Huis combineert persoonlijke groei met maatschappelijke vernieuwing. Gelegen in een groene omgeving biedt het een plek om te vertragen, te herstellen en opnieuw te verbinden met wat echt belangrijk is.
In Het Aarde Huis vinden dagelijks begeleide sessies en lessen plaats op het gebied van persoonlijke ontwikkeling, vitaliteit en innerlijke rust. Denk aan Yin Yoga, ademwerk, reiki, systemisch werk en ceremonies. Zowel particulieren als bedrijven kunnen een Aarde-abonnement afsluiten om deel te nemen aan deze lessen.
Daarnaast worden er op maat gemaakte bedrijfssessies georganiseerd, met verdiepende sessies gericht op organisatie opstellingen, verbindend leiderschap en weerbaarheid. Ook kunnen de lichte zalen van Het Aarde Huis gehuurd worden voor afgesloten trainingen en events.
Kramer voelt al veel support voor het initatief met al 52% van het doel bereikt en 17 ingestapte investeerders. Dit maakt haar nog enthousiaster om komende zomer de deuren te openen.